Müşteri Hizmetleri
Yalıtımda Akılcı Çözümler, Yapı Kimyasında Uzmanlık
Bitüm Kauçuk esaslı, tek bileşenli, solvent içermeyen UV dayanımlı tam elastik su yalıtımı malzemesi.
UYGULAMA ALANLARI
Eğimli, yatay ve düşey tüm yüzeylerde beton, sıva, şap, bitümlü membran, şıngıl, metal ve ahşap gibi çeşitli yüzeylere uygulanabilen ürün, teras, çatı, temel, perde ve istinat duvarları ile ıslak hacimler, otopark üstü ve bodrum yalıtımında pozitif taraftan kullanılabilir
AVANTAJLAR
• Tam elastik bir üründür.
• Sürülerek uygulandığı yüzeylerde kuruduktan sonra eksiz ve su geçirmez bir kaplama oluşturur.
• -20°C ile +80°C arasındaki geniş sıcaklık aralığında özelliğini kaybetmez.
• UV dayanımlıdır.
• Teras, çatı ve dere gibi güneş ışığına maruz kalan alanlarda kullanıma uygundur.
• Toprak altı uygulamalara uygundur.
• Kuru veya hafif nemli, emici ya da emici olmayan yüzeylere çok iyi yapışır.
• Bitümlü membran, shingle gibi malzemelerin ek yerlerinde ve tamiratlarında kullanılabilir.
YÜZEY HAZIRLIĞI:
Uygulama yapılacak yüzeyin, sağlam, kuru, temiz olmalı, gevsek parçalardan arındırılmış̧ olması gerekmektedir. Yüzey bozuklukları uygun ürünlerle tamir edilmelidir. Köşe birleşim uygun şekilde pah yapılmalıdır. Dış̧ köşeler kırılarak pahlanmalıdır. Yüzey yüksek basınçlı su ile temizlendikten sonra iyice kurutulmalı ve sonrasında uygulanmalıdır.
ASTARLAMA:
Uygulama yapılacak yüzey, öncelikle bitüm astarı ile astarlanmalıdır ve astarın tamamen kurumasından sonra ürün uygulanmalıdır. Eğer bitüm astarı mevcut değilse, ürünün bir kısmı ayrı bir kaba alınarak üzerine ürün miktarının 4 katı su eklenip karıştırılarak astar hazırlanabilir. Her 1 m² yüzey için 40 g ürün ve 160 g su kullanılarak astar hazırlanmalıdır. Toplam astar tüketimi yaklaşık 200 g/m² olup, yüzey alanına göre bu oranlarda hazırlanmalıdır.
UYGULAMA ŞEKLİ:
Ürün, hazırlanan yüzeye fırça, rulo veya püskürtme yöntemiyle en az 2 kat uygulanmalıdır; katlar arasında en az 5 saat beklenmeli ve birinci kat tamamen kuruduktan sonra ikinci kat, birinci kata dik yönde sürülmelidir. Geniş alan uygulamalarında polyester file (40 g/m²) takviyesi önerilir. Astarlama işlemi yapıldıysa, astarın kuruması (yaklaşık 3 saat) beklendikten sonra birinci kat uygulanmalıdır. Uygulama ve uygulamadan sonraki 24 saat boyunca ortam sıcaklığı +5°C ile +30°C arasında olmalı ve uygulama alanı yağmurdan korunmalıdır.
UYGULAMA ŞARTLARI:
• Uygulama yapılırken ve yapıldıktan sonraki 24 saat boyunca, ortam sıcaklığının +5°C ile +35°C olmasına ve yağmurdan korunmasına dikkat edilmelidir.
• Ürüne yabancı malzeme ilave edilmemelidir.
• Katlar arası uygulamada önceki katın tam kuruması beklenmelidir.
• Eğer ürün üzerine kaplama yapılacaksa, uygulanmış yüzeyler en geç 3 gün içinde kapatılarak dış etkilere karşı korunmalıdır.
• Temel perde duvarlarında, koruma yapılmadan toprak dolgusu uygulanmamalıdır.
• Kullanılan aletler kurumadan önce su ile temizlenmelidir.
| TEKNİK ÖZELLİKLER | |
|---|---|
| Ürün Yapısı | Polimer modifiye bitüm kauçuk |
| İlgili Standart | EN-1504-2, EN 15814 |
| Bayındırlık Poz No | 04.626/07E |
| HS (Gtip) Kodu | 3214.90.00.00.19 |
| Renk | Siyah / Koyu kahverengi |
| Yoğunluk | 1,15 gr/cm³ ± 0,05 |
| Kuru Film Kalınlığı | 1,5 – 3,0 mm (2 kat uygulamada) |
| Uygulanacak Kat Sayısı | 2 kat |
| Servis Sıcaklığı | -30°C ile +80°C arası |
| Uygulama Sıcaklığı | +5°C ile +35°C arasında |
| Kopma genleşme yüzdesi | %900 |
| Dokunma Kuruması | 2-6 saat |
| Yeniden Kat Atma | 6-24 saat |
| Üzerine dolgu yapmak için bekleme süresi | 3 gün |
| Tam Kuruma | 7 gün |
| Betona Yapışma Dayanımı | ≥ 2,0 N/mm2 |
| Kopmada Uzama | >%150 |
| Uygulama Aletleri | Bitüm fırçası, mala veya sprey |
| Belirtilen değerler 23 °C ve %50 bağıl nemde laboratuvar ortamında elde edilmiştir. Uygulama koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir; uygulama öncesi deneme yapılması önerilir. | |
SARFİYAT
1,5 – 3 kg/m² (2 kat uygulama için)
AMBALAJ
3 kg ve 18 kg Plastik Kova
RAF ÖMRÜ
+5°C ile +30°C arasındaki serin, rutubetsiz ortamlarda, açılmamış ambalajında, üretim tarihinden itibaren 12 ay saklanabilir.
ÇEVRE, SAĞLIK ve GÜVENLİK
Uyarı Kelimesi:
Dikkat
Tehlike İfadeleri:
H315 Cilt tahrişine neden olabilir,
H319 Ciddi göz tahrişine neden olabilir.
H317 Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açabilir.
Önlem İfadeleri:
P101: Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın,
P102: Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın,
P262: Göz, cilt veya giysi ile temasından kaçının,
280 Koruyucu eldiven ve göz/yüz koruyucu kullanınız,
P403+P233 İyi havalandırılan yerde saklayınız, kabı kapalı tutunuz,
P501 İçeriği/ambalajı mevzuata uygun bertaraf ediniz. Profesyonel kullanım içindir, Detaylı güvenlik bilgileri için Malzeme Güvenlik Bilgi Föyünü (GBF) okuyunuz.
YASAL UYARI
Ürünün amacı dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen güvenlik ve uygulama talimatlarına uyulmaması sonucu oluşabilecek uygulama hatalarından üretici sorumlu değildir.