Müşteri Hizmetleri
Yalıtımda Akılcı Çözümler, Yapı Kimyasında Uzmanlık
Elastomerik akrilik reçine esaslı, UV dayanımı yüksek, süper elastik, su bazlı, tek bileşenli, çatlak köprüleme özelliğine sahip, kullanıma hazır likit su yalıtım membranıdır. Kuruduğunda yüzeye tam yapışan, esnek ve dikişsiz bir su yalıtım tabakası oluşturur.
UYGULAMA ALANLARI
• Betonarme yüzeyler
• Demir, çelik, çinko, galvaniz sac ve alüminyum gibi metal yüzeyler
• Dikey, yatay ve eğimli yüzeyler
• Poliüretan köpük yüzeyler
• PVC saçak ve benzeri yapı elemanları
AVANTAJLAR
• Tek bileşenli, kullanıma hazır
• Su bazlı, solvent içermez
• Yüksek UV dayanımı
• Süper elastik yapı (%300+ elastikiyet)
• Çatlak köprüleme kabiliyeti
• Dikişsiz ve ek yeri oluşturmayan kaplama
• Düşey yüzeylerde akma yapmaz
• Metal ve farklı yüzeylere yüksek aderans
UYGULAMA:
Yüzey Hazırlığı
• Yüzey toz, boya, kalıp yağları gibi yapışmayı önleyici malzemelerden arındırılmalıdır.
• Yüzeydeki gevşek parçalar temizlenmeli, aktif su kaçakları varsa tamir edilmelidir.
• Sivri uçlar ve yatay/düşey ek yerleri gibi çatlamaya uygun bölgeler pah yapılarak yuvarlatılmalıdır.
• Beton yüzeylerdeki geniş̧ boşluklar tamir veya grout harcı gibi malzemeler ile doldurulmalı ve yüzey düzgün hale getirilmelidir.
• Yüzey hafif nemli olabilir fakat yüzeyde su birikintisi olmamalıdır.
Astarlama
• Çimento esaslı yüzeyler Elastico Astar ile astarlanmalıdır.
• Metal ve eski bitümlü (ziftli) yüzeyler Sentetik astar ile astarlanmalıdır.
• Astar iyice karıştırıldıktan sonra tek kat olarak uygulanır. Ürün uygulamasına en az 6 saat sonra geçilir.
Uygulama Şekli
• Uygulama öncesi ürün düşük devirli mikser ile homojen hale gelinceye kadar karıştırılır.
• Ürün inceltilmeden en az 2 kat uygulanır (rulo, fırça veya airless püskürtme ile).
• Katlar birbirine dik doğrultuda sürülür.
• İkinci kat, birinci kat uygulama tamamen kuruduktan sonra (yüzey dokunma kurumasını sağladıktan sonra) uygulanır.
• İnce çatlaklar, dilatasyonlar, duvar-zemin birleşimleri, köşeler ve kenarlar birinci kat taze iken polyester taşıyıcı keçe ile donatılır.
• Teras çatılarda birinci kat taze iken tüm yüzeye polyester keçe serilir ve üzerine malzeme iyice yedirilir.
Uygulama Koşulları
• Uygulama yapılırken ve yapıldıktan sonraki 24 saat boyunca, ortam sıcaklığının +5°C ile +35°C olmasına ve yağmurdan korunmasına dikkat edilmelidir.
• Uygulamadan sonraki ilk 48 saat yağmur, don ve direkt güneşten korunmalıdır.
• Sürekli su göllenen yüzeylerde uygulama önerilmez.
• Astar uygulaması yapılmadan uygulama önerilmez
• Bu talimatlara uyulduğu takdirde malzeme maksimum performans gösterir ve uzun ömürlü su yalıtımı sağlar.
• Kullanılan aletler kurumadan önce su ile temizlenmelidir.
| TEKNİK ÖZELLİKLER | |
|---|---|
| Ürün Yapısı | Elastomerik akrilik reçine esaslı |
| İlgili Standart | EN-1504-2 |
| Bayındırlık Poz No | 27.593.1002 |
| HS (Gtip) Kodu | 3214.90.00.00.00 |
| Renk | Beyaz,Gri,Kiremit,Yeşil |
| Yoğunluk | 1,45 gr/cm³ ± 0,05 |
| Uygulanabilecek Kat Sayısı | 2 kat (çapraz uygulamalı) |
| Servis Sıcaklığı | -20°C ile +80°C arası |
| Uygulama Sıcaklığı | +5°C ile +35°C arasında |
| Dokunma Kuruması | 3-6 saat |
| Yeniden Kat Atma | 6-24 saat |
| Tam Kuruma | 7 gün |
| Üzerine Kaplama (Seramik) | ≥ 24 saat |
| Çatlak Köprüleme Kabiliyeti | ≥ 1,5 mm |
| Kopma Uzaması | ≥ %300 |
| Uygulama Aletleri | Fırça, rulo, püskürtme |
| UV Dayanımı | Yüksek |
| Belirtilen değerler 23 °C ve %50 bağıl nemde laboratuvar ortamında elde edilmiştir. Uygulama koşullarına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir; uygulama öncesi deneme yapılması önerilir. | |
SARFİYAT
1,50 – 2,00 kg/m² (2 kat uygulama için)
AMBALAJ
3,50 kg ve 20 kg Plastik Kova
RAF ÖMRÜ
+5°C ile +30°C arasındaki serin, rutubetsiz ortamlarda, açılmamış ambalajında, üretim tarihinden itibaren 12 ay saklanabilir.
ÇEVRE, SAĞLIK ve GÜVENLİK
Uyarı Kelimesi:
Dikkat
Tehlike İfadeleri:
H315 Cilt tahrişine neden olabilir,
H319 Ciddi göz tahrişine neden olabilir.
H317 Alerjik cilt reaksiyonlarına yol açabilir.
Önlem İfadeleri:
P101: Tıbbi tavsiye gerekiyorsa, ambalajı veya etiketi saklayın,
P102: Çocukların erişemeyeceği yerde saklayın,
P262: Göz, cilt veya giysi ile temasından kaçının,
280 Koruyucu eldiven ve göz/yüz koruyucu kullanınız,
P403+P233 İyi havalandırılan yerde saklayınız, kabı kapalı tutunuz,
P501 İçeriği/ambalajı mevzuata uygun bertaraf ediniz. Profesyonel kullanım içindir, Detaylı güvenlik bilgileri için Malzeme Güvenlik Bilgi Föyünü (GBF) okuyunuz.
YASAL UYARI
Ürünün amacı dışında kullanılması veya yukarıda belirtilen güvenlik ve uygulama talimatlarına uyulmaması sonucu oluşabilecek uygulama hatalarından üretici sorumlu değildir.